Wikipedia On yıl içinde İlk kez yeniden tasarlanıyor

Wikipedia Yaklaşık On yıl sonra tasarımını tekrardan değiştirmeye hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıl 2019 ‘un Mayıs ayından beri tasarımını yenilemeye hazırlanan Wikipedia sayfasında da yapacağı belli başlıklı değişiklikleri belirlemeye başladı. Logosunda ve genel olarak arka fonunda yapacağı değişiklikler ile adından söz ettiren Wikipedia geçen seneden beri üzerinde çalıştığı yenilenme süresince geçtiğimiz 20 yıldır değiştirmediği açılış sayfasında herhangi bir ekleme, çıkartma yada düzeltmeye gitmemiştir.

Wikipedia On yıl içinde İlk kez yeniden tasarlanıyor

Edinilen bilgiler doğrultusunda çalışmalarının devam ettiğini, ilerleyen zamanlarda yaptığı değişiklerin daha da netleştireceğini duyuran wikipedia 2021 yılının sonlarına doğru, kuruluşunun 20. yılında yaptığı değişikliklerle beraber yayınlayacağını duyurdu.

Bünyesinde  300 ‘den fazla dilde, 52.000.000 milyon makale ve yazı bulunduran wikipedia bugüne kadar bünyesinde reklam almaması ve yayınlamamasıyla da diğer emsal girişimleri de geride bırakarak aslında günümüzde kıralamayacak bir rekora da sahiptir..

Konu hakkında ilerlemeler ve önemli gelişmeler olduğunda siz değerli okurlarımızı bilgilendiremeye devam edeceğiz…


Tekno Diji

TeknoDiji.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoDiji.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir