Turkcell Kredi Notu Nasıl Sorgulanır – Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır

Turkcell SMS İle Kredi Notu Nasıl Sorgulanır?

 

Turkcell kontörlü ve faturalı hat sahipleri SMS aracılığı ile kredi notu sorgulamasını kolaylıkla gerçekleştirebilecektir.

Turkcell faturalı ve kontörlü hat sahipleri SMS aracılığı ile kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştirebilir. 9 TL karşılığında Findeks kredi notunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ancak bu sorgulamayı yapabilmek için T.C kimlik numaranız ve doğum yılınızı SMS ile göndermeniz gerekmektedir. Aynı zamanda Vodafone ve Türk Telekom hat kullanıcıları da SMS aracılığı ile kredi notu sorgulama işlemini kolayca gerçekleştirebilir.

Turkcell ve Findeks arasında yapılan anlaşmadan sonra ön ödemeli hatlar ve faturalı hat sahipleri kredi notu sorgulamasını yapabilir. Kredi notunuzu öğrendikten sonra bankaların size olan davranışları ve kredi durumunuz hakkında genel bilgi edinebilirsiniz. KKB (Kredi Kayıt Bürosu) üzerinde çıkan verilen Turkcell mağazalarında yapılan sorgulamalar ile incelenerek sizlere doğrudan iletilecektir. Bunun için Turkcell kredi notu sorgulamayı SMS ya da Findeks web sitesi üzerinden kredi notu sorgulama işlemini gerektirebilirsiniz.

Turkcell Kredi Notu Nasıl Sorgulanır - Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır

Turkcell Kredi Sorgulamasını Nasıl Yapacağım?

 

Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne gelerek T.C kimlik numaranız ile doğum yılınızı aralarında bir boşluk olacak şekilde yazarak 1122’ ye kısa mesajınızı göndermelisiniz. Ancak bu mesajı attığınız da faturalı hat sahiplerine 9 TL yansıyacaktır. Aynı zamanda kontörlü hat sahiplerinin de 9 TL hattında olması gerekmektedir.

Kredi kullanmak için; kredi notunuzun kaç olması gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Aşağıda kredi çekebilmeniz için kredi notunuzun kaç olması gerektiği yazmaktadır.

0-799: Bu not en düşük kredi notu olarak bilinmektedir. Düzensiz ödemeleri belirtmektedir. Bu yüzden riskli grup arasındadır.

800-1299: Bu not için bir kefile ya da ipotek göstermeniz gerekmektedir.

1300-14: Az riskli gruba girmektedir. Eğer herhangi bir problem yok ise kolayca kredi kullanılabilir.

1500-1699: Bu nota sahip kişiler başarılı seviyede kabul edilir. Bu grupta yer alan kişiler ödemelerini düzenli yapan sadık kişilerdir. Bu yüzden kredi başvuruları her zamana olumlu sonuçlanır.

1700-1900: Bu kredi notuna sahip kişiler bankalar tarafından en güvenilir kişiler olarak tanımlanır.

Turkcell Kredi Notu Nasıl Sorgulanır - Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır

Kredi Notu Sorgulama İşlemi

Kredi notunuzu sorgulamak istiyorsanız öncesinde KKB’ ye üye olmanız gerekmektedir. Ardından KKB sitesine giriş yaparak kolaylıkla kredi notu sorgulama işlemini yapabilirsiniz.  Aynı zamanda bankalara kredi notu hakkında başvuru yaparak kredi notunuzun kaç olduğunu öğrenebilirsiniz. Fakat bankalar prensiplerine göre bazen kredi notunuzun bilgisini sizlere vermeyebilir. Bunun için Turkcell SMS aracılığı ile kredi notunuzu tek bir tıkla öğrenebilirsiniz.

Turkcell Kredi Notu Nasıl Sorgulanır - Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır

Kredi Sorgulamak Önemli Midir?

 

Eğer Turkcell kredi notunuzun düşük olduğunu düşünüyorsanız bankaya kredi başvurusu yapmadan önce SMS aracılığı öğrenebilirsiniz.  Bunun nedeni ise her kredi başvurusunda kredi notunuzun düşmesidir. Bunun için öncesinde kredi notunuzu sorgulayarak kullanıp kullanamayacağınız konusunda bilgi sahibi olmanız fayda var. Dolayısı ile kredi notunuzu düşürmeden önce Turkcel SMS yolu ile öğrenmenizde fayda vardır.

 İlgili Başlıkla Benzer Bir Diğer Yazımız: Turkcell ve Türk Telekom İnternet Hızları Arttırıldı

 


Tekno Diji

TeknoDiji.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoDiji.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir