Telefon Hızlandırma Yöntemleri 

Telefon Hızlandırma Yöntemleri ‘ni sizler için inceledik;

Telefonlar kullanılmaya başlandıktan bir süre sonra yavaşlama gösterebilmektedir. Bunun başlıca sebepleri, telefonunuza yüklediğiniz zararlı yazılımlar, çok fazla depolama kullanılması ve telefonun artık model olarak eskimesi olabilir. Telefon yavaşladığı zaman yapılabilecek Telefon Hızlandırma Yöntemleri mevcuttur. Sizlerde bu şekilde telefonlarınızı daha hızlı ve rahat şekilde kullanabilirsiniz.

Arka Planda Çalışan Çok Fazla Uygulama Olmamasına Dikkat Edin 

Telefondan bir uygulamayı kullanıp direkt kapatmadan geri ana sayfaya döndüğünüz zaman, önceden açmış olduğunuz uygulama ve uygulamalar arka planda çalışmaya ve güç tüketmeye devam ederler. Bu durumda telefonun yavaşlamasına sebep olur. Bunun önüne geçmek için telefondan sekmeler yerine tıklayıp arka planda çalışmaya devam eden uygulamaların kapatılması telefonunuzun hızlanması konusunda etkili olacaktır. 

Akıllı Telefonlarda Telefon Yöneticisi Özelliği 

Akıllı telefonlarda, uygulama olarak otomatik bir şekilde yüklü olan yazılım sayesinde de telefonunuzu hızlandırabilirsiniz. Bunun için yapılması gereken uygulamaya girilip ”optimize et” seçeneğine tıklanmasıdır. Bu sayede telefon taranarak arka planda gereksiz olarak çalışmakta olan uygulamalar kapatılarak gerekli performans optimizasyonu, güvenlik optimizasyonu, pil performans optimazasyonu ve cihaz yönetimi optimizasyonu yapılarak telefonunuzun daha hızlı bir şekilde çalışması sağlanır.  

Ayrıca aynı uygulamada bulunan temizlik seçeneği ile kullanılmayan bellek ve ön bellekler ayrılarak kullanılmayan videolar, gereksiz fotoğraflar, kullanılmayan müzikler, kullanılmayan uygulamalar ve yükleme paketlerini görerek buralardan kapsamlı temizlik yapabilir ve telefonunuzu hızlandırabilirsiniz. 

Telefon Hızlandırma Yöntemleri 

Telefon Hızlandırma Yöntemleri

Virüs Taraması 

Genel olarak telefonu yavaşlatan etken, telefona zararlı yazılım yüklenmiş olmasıdır. Bunu engellemek için en başta resmi olmayan sitelerden yükleme yapılmaması gereklidir. Eğer yapılmış ve telefonda yavaşlama görülmüşse telefonunuza virüs taraması yaparak bu uygulamalar bulunmalı ve silinmelidir. Sadece uygulamanın silinmesi yeterli değildir. Kapsamlı bir tarama yaparak cihaza sızmış olan virüs bulunmalı ve silinmelidir. 

Telefon Hızlandırma Uygulamaları  

Telefonunuz hangi işletim sistemine sahip ise o işletim sistemini destekleyen resmi mağazalardan telefon hızlandırma uygulamaları yükleyerek ve çalıştırarak telefonunuza hızlandırabilirsiniz. Tüm bu işlemleri tek tek yapmak yerine bu uygulamalar sizin için hepsini bir arada yaparak ve sonuçları göstererek telefonunuzu hızlandıracaktır. Yalnız bu durumda resmi siteler olmasına yine dikkat edilmelidir. Lisansı olmayan bedava gibi söylemlerle telefonunuzu hızlandıracağı garantisini veren uygulamalarda, telefonunuza virüs bulaştırıp yavaşlamasına sebep olabilir. 

 

İlgili Başlıkla Benzer Bir diğer Yazımız;En Hızlı Android Telefonlar


Tekno Diji

TeknoDiji.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoDiji.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir