Steam, steam indir, steam indirimleri, steamcom, steam indirimi

Steam Nedir? 

Steam, Valve Corporation tarafından yaratılmış dijital oyun platformudur. 2003 yılında kullanıcılarla buluşmuştur. Bu platformda bağımsız oyun yapımcılarının eserlerinden AAA oyunlarına kadar birçok oyun bulunmaktadır. Kısacası hem oyuncuları hem de yapımcıların bir araya geldiği oyun dağıtımı yapan bir platform olarak adlandırabiliriz.  

Steam İçeriğinde Bulunan Oyunlara Dair 

Steam’in en güzel taraflarından biri kullanıcısına çok fazla olanak sunuyor olmasından geçer. İnternet’te yüzlerce oyun sitesi bulunmaktadır ama Steam’in bunlardan farkı tüm yaş aralıklarına hitap etmesidir. 

Site içeriği oldukça anlaşılır ve kategorize edilmiş halde olduğu için kolaylıkla oyunlara erişimde bulunabilirsiniz. Oyunlar türlerine göre ayrılmıştır. Bu türler; oynaması ücretsiz, erken erişim, devasa çok oyunculu ya da simülasyon gibi öne çıkan çarpıcı başlıklardan ve daha fazlasından oluşur. Elbette oyun seçimlerinizi yapımcılarından, kaç kişilik oyuncu ile oynanacağına kadar çeşitli başlıkları belirleyerek oyun daraltması yapmanız mümkündür.

Steam Nedir? 

Kategorilere göz attığımızda ise çok satanlar, son güncellenenler, yeni çıkan hatta çıkacak olan oyunların yer aldığı kategoriler bulunur. Ayrıca ücretli oyunlar için özel fırsatların yer aldığı kategoriden dönemsel yapılan kampanyaları görüntüleyebilirsiniz. Steam’in güzel taraflarından bir diğeri yüksek fiyatlarla piyasada yerini alan ürünlerin bile zaman içinde indirimlerini yakalayabilme kolaylığı sağlamasıdır. Takibini yapmak ta oldukça kolaydır. 

Detayları İle Steam 

Dijital oyun dağıtım platformu olduğunu söylediğimiz bu site kullanıcılarına değer verir. Sadece oyunları yükleyip geçmez veya kullanıcı kendi arasın bulsun da demez. Bu sebeple bir haber ve yardım butonları bulunur. Haber başlığı altında çeşitli içerikler hakkındaki bilgileri kullanıcılarına iletir. Örneğin yakında çıkarılacak bir oyunun haberi veya ön gösterimlerinin paylaşımı olabilir bu. Fiyatında azalma olan bir oyunun paylaşımı da olabilir. 

Yardıma ihtiyacınız olduğu takdirde Steam ekibiyle iletişim kurma imkanınız mevcuttur. 

Aldığınız oyunları kütüphanenize ekleyebilirsiniz ve bu hesabınıza erişiminiz olduğu sürece oyuna erişiminiz her zaman mevcuttur. Üzerinden kaç yıl geçtiğinin hiç önemi yoktur. 

En sonuncusu ve en başarılı olduğu diğer bir detaysa bu platformda bulunan insanlarla iletişim kurabiliyor oluşunuzdur. Oyun paylaşımı yapabilir, arkadaş edinebilir ve onları ekleyebilirsiniz. Oyun oynarken iletişim kurabilir, gerçek zamanlı eğlencenin keyfini sürebilirsiniz.

Benzer Bir Diğer Konumuz: 2020’de En Çok Yüklenen 5 Bilgisayar Oyunlarını İnceleyelim


Tekno Diji

TeknoDiji.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoDiji.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir