Sanal Para – Yerli Kripto Nedir – Altın Kuralları

Yerli Kripto Paralar Hakkında

Sanal paralar teknolojinin hızla ilerlemesi sonucu hayatımıza girmiş dijital para birimlerinden oluşmaktadır. Uluslararası dijil para birimleri kullanımda olduğu gibi yerel dijital para birimleri de kullanıcılara sunulmuştur. Kripto para denince akla ilk gelen Bitcoin olmaktadır. Bitcoin dijital para biriminin çıkış noktasıdır. Uluslararası kabul görmesi sebebi ile oldukça tercih edilen para birimi haline gelmiştir. Fakat yerli kripto paralar ile de Bitcoin ile gerçekleştirilen birçok işlemi yapmak mümkündür.

Kripto paraların genel özellikleri bağımsız ve güvenilir olmasıdır. Bitcoin sanal para biriminin piyasaya çıktığından bu güne birçok sanal para piyasada yerini almıştır. Dash, Eos, Cosmos, Litecoin gibi birçok sanal para birimi bulunmaktadır. Uluslararası olmaları ile sebebi ile birçok yatırımcının tercihi haline gelmiştir. Ülkemizde de sanal para birimi ile ilgili çalışmalar başlamış ve kullanıcılara sunulmuştur.

Sanal Para - Yerli Kripto Nedir - Altın Kuralları

Yerli Kripto Paralar

Yerli kripto paralar diğer dijital para birimlerinde olduğu gibi kendine ait atmosferde işlem görmektedir. PARIBU ve BTCTURK gibi yerel borsalarda üretilen yerel dijital paralar bulunmaktadır. Türk Lirası ile alışı ve satışı mümkün olan piyasalar için dijital para kullanıcısına kolaylık sağlamıştır. Kurlardan dolayı oluşan fiziki paralardaki maliyet işlemi ortadan kalkmış, direkt olarak dijital para alımı gerçekleşmiştir. Borsalarda işlem gören onlarca dijital para bulunmaktadır. Yerli para ile alım gerçekleştiği için herkesin yatırım yapabileceği borsalar haline gelmiştir.

Yerli paralar İle dijital para almak oldukça kolay. Kurumsal bir şekilde organize olmuş borsalar üzerinde dijital para birimini tercih edip işleme başlayabilirsiniz. Banka hesabında bulunan vadesiz hesabınızda ki varlığınızla EFT/Havale işlemi yapıp dijital para talep ederek borsalardan işlem yapabilirsiniz.

Sanal Para - Yerli Kripto Nedir - Altın Kuralları

Sanal Para

Yerli Kripto Paralar Nelerdir?

Yerli kripto paralar ile işleme başlamadan önce doğru borsayı tercih etmek sizi oluşabilecek zararlara karşı koruyacaktır. Yeterli alt yapısını oluşturmamış veya daha organizasyonunu tamamlayamamış borsaların geçtiğimiz yıllarda piyasadan çekildikleri görülmektedir. Bu yüzden banka alt yapısında hizmet veren veya finansal olarak güçlü yapılarda ki borsaları tercih etmek gerekmektedir. Ülkemizde de yerli dijital paralar ile bir takım adımlar atılmıştır. Geçtiğimi yıl Merkez Bankası aracılığı ile kullanıcıların yerli dijital paralara ulaşacakları duyuruldu.

İlgili Başlıkla Benzer Bir Başka Yazımız : Kripto Para Nedir Detaylı İnceleyelim


Tekno Diji

TeknoDiji.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoDiji.com sitesi sorumlu tutulamaz.

5 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir