Samsung Galaxy A42 5G

Samsung Galaxy A42 5G Duyuruldu

Samsung Galaxy A42 Güney Koreli teknoloji devi Samsung, teknolojinin pek çok alanında yüzlerce ürün geliştiriyor. Özellikle de akıllı telefon sektöründe tüm dünyanın en çok satan markası konumunda yer alıyor. Son birkaç yılın istatistiklerine bakıldığında Samsung, rakamsal olarak en çok telefon satan marka olarak öne çıkıyor.

Samsung başarısını sadece teknolojisi ve kalitesine borçlu değil. Bunun dışında çok geniş bir ürün yelpazesine sahip. Her ihtiyaca uygun, herkesin talebini karşılayabilecek ve her bütçeye hitap edebilen ürünlerle piyasada yer alıyor. Alt, orta ve üst segment akıllı telefonlar üreten marka, son olarak geçtiğimiz günlerde 5G destekli uygun fiyat etiketine sahip modelinin tanıtımını yapmıştı. Marka, genel itibariyle telefonun bütün özelliklerini açıklamazken uygun bir fiyata sahip olacağının garantisini meraklılara vermişti.

 

Samsung Galaxy A42 5G Duyuruldu

Samsung Galaxy A42 5G

Teknik Özellikleri

Samsung Galaxy A42 5G akıllı telefonun çıkış tarihi ve fiyatı geçtiğimiz gün duyuruldu. Buna göre samsung yeni 5G destekli modelini önümüzdeki Kasım ayında satışa sunmayı hedefliyor. Telefon için belirlenen fiyatın ise beklenenin biraz üzerinde olduğunu söyleyebiliriz.

 

Samsung Galaxy A42 5G tanıtılmış olsa da cihazın bütün özellikleri açıklanmadı. Samsung, sadece kısmi özelliklerini açıklamakla yetindi. Bu yüzden özellikle çip ve kamera yapılandırılmasıyla ilgili herhangi bir detaya yer verilmedi.

Model, damla çentikli bir tasarım kullanıyor ve kutudan 6,6 inçlik bir Super AMOLED ekran ile çıkacak. Bir FHD+ ekran çözünürlüğüne sahip olan model, ekranın içine yerleştirilmiş bir parmak izi okuyucu sensöre sahip olacak. Bu yönüyle yakın iki yıldan bu yana devam ettirdiği A serisinin diğer üyelerine benziyor. Zaten Galaxy A serisinin daha önceki modelleri büyük bir başarı kazandı ve hemen hepsi en çok satan telefonlar arasına girmeyi başardı. Bu yüzden bazı özelliklerini haklı olarak sürdürmeyi tercih etmiş görünüyor.

Samsung Galaxy A42 5G Duyuruldu

Samsung Galaxy A42 5G


Arka taraftan kare şeklinde bir kamera muhafazası ile geliyor. Bu, serinin daha önceki ailelerine benzemekle birlikte Realme C15 modelini de hatırlatıyor. Kamera muhafazasında dört kamera yer alıyor. Bu sefer farklı olan ise dört tonlu tasarım bizi karşılıyor. Bu da çıkan bu modelin diğer Galaxy A serisi ürünlerinden farklı olmasına neden oluyor. Farklılığını tasarım açısından burada gösteriyor.

İşlemci açısından ise Galaxy A42 5G ya MediaTek ya da Qualcomm kullanacak. Fakat henüz hangisi ile geleceği netleşmiş değil.

Samsung Galaxy A42 5G Fiyatı

Samsung Galaxy A42 5G Avrupa’da 369 Euro satış etiketi ile kullanıcılara sunulacak. Zaten şu an 5G destekli bazı modeller 250 Euro altında satılıyor. Bu yönüyle de Galaxy A42 5G’nin beklenenin biraz üzerinde bir fiyata sahip olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye’de ise muhtemelen 4 bin ila 5 bin TL arasında bir fiyata sahip olacak.

 

İlgli başlıkla alakalı benzer bir diğer konumuz; SAMSUNG Galaxy A41 Detaylı İncelemesi


Tekno Diji

TeknoDiji.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoDiji.com sitesi sorumlu tutulamaz.

11 Comments

  1. AvatarEbubekir Aslan Reply

    Çok güzel bir telefon ben bayıldım herkesin güvenle almasını tavsiye ederim hepiniz çok memnun kalacaksınız muhteşem tavsiye ediyorum.

  2. AvatarMACID SOYKAL Reply

    Telefonun tüm özellikleri zaten harika bide 5G destekliyorsa efsane telefon diyebiliriz fakat şunuda unutmamak gerekir her telefonun fiyatina göre güzel òzellikleri vardir.

  3. AvatarLatif Reply

    samsung önceden beri kullandığım bir markadır hiç sorun yaşadığımı hatırlamıyorum gerçekten köklü ve başarılı bir marka.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir