Koronavirüs

Koronavirüs Aşısı Bürokrasiye Takıldı

Koronavirüs Aşısı Bürokrasiye Takıldı. Gecikecek

Türkiye’nin çin’den satın aldığı 50 milyon doz koronavirüs aşısının ilk partisinin bizim ülkemizde olması gerekiyordu. Ancak, çin’deki siyasi bürokrasinin uyuşmazlığı sebebiyle aşılar yola çıkamadı. Bu hafta başlaması beklenen koronavirüs aşılama çalışmaları yeni yıla kaldığı açıklaması yetkililerce yapıldı

Türkiye’nin çin’den aldığı kovid-19 aşısının 11 aralık olarak planlanan ilk teslimatı Çin’deki prosedüre takıldığı haberi hızlıca yayıldı. Sağlık bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre ilk partinin yedi gün on gün içerisinde türkiye’ye getirilmesi umut ediliyor. çin aşısı Türkiye’ye üç aşamada gelecek. Aşının ilk 3 milyonluk dozunun hazır olduğu, ancak çin’de bazı prosedürlerden kaynaklı gecikmenin yaşandığı açıklandı.

10 güne kadar gelmesi bekleniyordu;

Gene, önceki gün Çin dışişleri bakanlığının aşının Türkiye ‘ye ihracı için tasdik verdiği öğrenildi. Işlemlerin tamamlanmasının ardından koronavirüs (Çin aşısında) ilk parti ürünün on güne kadar türk hava yolları ile getirilmesi bekleniyor. Daha sonra bu aşılar, Türkiye ilaç ve tıbbi aygıt kurumu ve halk sağlığı merkezleri tarafından incelenecek. Türkiye incelemeyi kendi kuralları çerçevesinde meydana getirecek. Koronavirüs Araştırması 14 gün kadar sürecek.

Koronavirüs Aşısı Bürokrasiye Takıldı

koronavirüs

40 milyon doz ocak cevabında gelecek;

Türkiye çin ile yaptığı antak kalma gereği, ocak sonuna kadar 40 milyon doz aşının daha getirilmesi umut ediliyor. şubat ayında ise 10 milyon doz aşının daha gelmesi planlanıyor. Bu vakit aralığında başka ilavelerin de olması gündemde.

Şimdilik Net bir Açıklama Gelmese de İlerleyen Günlerde Söz konusu Olan Koronovirüs Aşısı Gündemde Kalmaya devam edecek gibi duruyor.

Bu Yazıyla Alakalı Bİr  Bir Diğer Başlığımız ; Korona Aşısı ve Geleceğinde Yaşanacaklar


Tekno Diji

TeknoDiji.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoDiji.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir