Kahve Korona

Kahve ve Korona Arasında Nasıl Bir İlişki Vardır ?

Korona virüs, hayatınızı sarmaya ve tehdit etmeye devam ediyor. Bu dönemde herkes bu haftalığa yakalanmamak için çözüm yolları arıyor. Son zamanlarda mobil uygulamalar ve sosyal medya üzerinden birçok haber, ses kaydı ve yazılar paylaşılıyor. Bu yazılarda herkes bir şey iddia ediyor ve öneriyor. Hastalıktan ve virüsten korkan, özellikle yaşlı ve risk taşıyan kesimler her türlü çareyi deneyip, inanmak istiyor. Bu durumda neye inanıp neye inanmayacağımız kafa karıştırır hale geldi. Bu yazılardan biri de kahve ve korona ile ilgili olan ve sosyal medyada paylaşılan bir yazı. Bu yazı kahve içmenin korona tedavisine iyi geldiğini anlatıyor.

Peki kahve ve korona arasında nasıl bir ilişki vardır?   

Yazıda anlatılana göre kahvenin içerisindeki maddeler virüse yakalanan kişilerin sağlığına kavuşmasını sağlıyor. Bu tedaviyi Çin’de korona virüs kahramanı olarak bilinen doktorun tavsiye ettiği de iddia ediliyor. Bu nedenle insanlar tarafında inandırıcı bulundu. Hatta Çin’de ki hastanelerde günde üç kez kahve verildiği ve bu sayede salgının durdurulduğu da bu yazıda bahsedilen konular arasındadır. Çin’de tedavilerde kullanıldığı ve olumlu sonuç alındığı söylenen bu bileşenlerin kahvenin içinde bulunması söylemi de günlük hayatta kahve içen insanları heyecanlandı diyebiliriz. 

Kahve İçmek Korona Virüsü Yener Mi?   

Doktorlara göre bu haber kesinlikle doğru olmayan ifadeler içeriyor. Bu maddelerin korona virüse karşı tedavi edici olduğunu kanıtlayan bir çalışma yoktur. Bu nedenle sosyal medyada yayılan her yazıya, ses kaydına ve duyduğunuz diğer bilgilere inanmayın. Bu hem sizin sağlığınız hem de ailenizin sağlığı için çok önemlidir. Şu anda bu hastalığın dünyada bilinen bir kesin tedavisi yoktur. Her ülke halkını korumak ve iyileştirmek amacı ile çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Bilim insanların gece gündüz uğraştığı bu salgının, bir kahve ile çözülebilir olduğuna inanmak büyük bir yanlış olacaktır. Binlerce insanın öldüğü bu salgında kısa süre içinde tedavinin yani ilacın bulunması çok önemlidir. Siz yine de her gün kahvenizi içebilirsiniz. Sizi korona virüsten korumasa da keyifle kitap okumanıza eşlik edecektir. 

  İlgili Başlıkla Benzer Bir Diğer Yazımız: Korana Virüsünden Korunma Yolları Nelerdir


Tekno Diji

TeknoDiji.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoDiji.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir