İnstagram Yeni Web Sürümü Özellikleri Nasıl Kullanılır ?

İnstagram Yeni Web Sürümü Özellikleri

İnstagram Yeni Web Sürümü Özelliklerinden bahsetmek istedik 2010 yılında piyasaya sürülen İnstagram, kullanıcılar tarafından yoğun bir ilgi ile karşılandı. Günümüz de de etkin ve yoğun olarak kullanılan uygulama, piyasaya sürüldüğü 1 yıl içerisinde 10 milyon kullanıcıya ulaştı. Geçtiğimiz son yıllarda yapılan araştırmalara göre ise kullanıcı sayısı 700 milyona ulaşmıştır. İnstagram kullanıcılarına fotoğraf paylaşımı, eş zamanlı canlı yayın, etkileşim, dünyanın herhangi bir yerinde ki insanlarla dahi sohbet etme imkânı sunuyor. 

İnstagram Yeni Web Sürümü Özellikleri Nasıl Kullanılır ?

İnstagram Yeni Web Sürümü Özellikleri – İnstagram IOS-Androd Özellikleri Güncellemeler

İnstagram Yeni Web Sürümü 

Tablet veya telefon üzerinden kullanılan uygulamada birçok kullanılabilir hizmet var iken web sürümünde bu durum daha kısıtlı kalıyordu. Uygulamada kullanılan Dm (direkt mesaj özelliği), canlı yayın, fotoğraf video paylaşım özelliği bulunmuyordu. Geliştirilen ve güncellenen yeni web sürümü sayesinde taşınabilir cihazlarda sunulan imkânlar web üzerinden de gerçekleştirilebilir hale geldi. Bu yeni güncelleme şuan için rastgele hesaplara dağıtılarak test ediliyor.  

Uygulamada kullanılan direkt mesaj özelliği web sürümüne getirildi ve uygulamayla aynı işleve sahip hale geldi. Direkt mesaj özelliği daha önce işlevsel olarak zayıf olan web sürümündeki İnstagram için gelen ilk özellik. Şuan web sürümüne getirilecek ikinci özellik olarak belirtilen yenilik ise canlı yayınlar. Canlı yayınlar, tablet ve telefonda bulunan uygulamada tek ve eş zamanlı olarak farklı ağlardan bağlanan katılımcılarla birlikte gerçekleştirilebiliyordu. Web sürümünde de aynı şekilde işlevsel olması beklenen canlı yayın özelliği, web üzerinden bağlantı gerçekleştirecek kullanıcılarına da bu özelliği sunuyor. Bu özellik instagram kullanıcılarına uygulamaya taşınabilir cihazlar haricinde  erişebilme ve masaüstü arka planda işlevinin devam etmesini sağlamaktadır.  

Günümüzde teknolojinin gelişimi ve internet kullanımının geniş kitlelere ulaşması sayesinde piyasanın da hareketliliğini gerçekleştiriyor. Sosyal hayatımızı ve günlük yaşantımızı etkileyen konulara tek tıkla ve herhangi bir cihaz şartı olmadan ulaşabilmemizi sağlamaktadır. İnstagram web sürümüne getirilen bu özelliklerin daha fazlasının gerçekleştirileceği belirtildi. Akıllı cihazların sunduğu kamera sayesinde kullanılan video ve fotoğraf çekme özelliğinin web sürümüne getirilmemesinin sebebi başlıca kamera ve ses için uygulamanın istediği izin olarak belirtilmiştir. Çağımızın büyük bir bölümünü kapsayan sosyal ağlar kullanılmaya devam edildikçe, gelişmeye devam ediliyor. Piyasanın büyük bir bölümünü ve büyük kullanıcı sayısını kapsayan İnstagram, sanatsal fotoğraf yayınlanması amacıyla işe girişmişken bu denli bir kullanım sayısına ve etkiye ulaşması büyük bir başarıdır. 

İlgili Başlıkla Benzer Bir Diğer Yazımız: Facebook Tuned Uygulaması Nedir?


Tekno Diji

TeknoDiji.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoDiji.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir