Huawei P40 Teknik Özellikleri ve İnceleme

Huawei P40, Büyük ekran tercih etmeyen kullanıcılara yönelik tasarlanan, Çin merkezli teknoloji üreticinin ürettiği Huawei P40’ta çok büyük ekranların tercih edilmemesinin yanı sıra kamerada büyük ekranlı telefonların gösterdiği etkiyi fazlasıyla gösteriyor. 6.1 inç’lik OLED ekran tercih edilen üründe, Kirin 990 işlemci kullanılıyor. Amiral gemisi sistemi kullanılan Huawie P40’ta 5G desteğine sahip olan sürümünde Kirin 990 yongası kullanılmıştır. Bu oldukça etkili ve başarılıdır diyebiliriz.

Huawei P40 Teknik Özellikleri ve İnceleme

Huawei P40

 Kamera Özellikleri

Kamerada geliştirdiği yeni özelliklerde dikkat çeken noktalardan birisi kamerada 50 Mp’lik çözünürlükte f/1.9 diyafram aralığı kullanılıyor. 48 MP ana kamera kullanılması, sistematik ayrıntıların yakalanmasını sağlıyor. Ultra Netlik modu sayesinde kamera birden fazla kareyi aynı anda yakalayabiliyor. Fotoğraf çekimlerinde sağladığı Süper Gece Modu sayesinde güneş battığında dahi anları yakalamanın kolay olduğunu göstermektedir. Ön kamera ise ekranın içine yerleştirilerek görsel olarak etkili bir tasarım olduğunu gözler önüne seriyor. Ön kamera 16MP’lik Geniş açılı kamera, 2,5 cm makro çekim, 6.4 HUAWİE Punch FullViev ekranın içerisine konumlandırılmıştır. Bu özellik yerden tasarruf etmek için oldukça ideal bir görünümdür.

Huawei P40 Teknik Özellikleri ve İnceleme

Huawei P40

Batarya ve Şifreleme

Huawei P40 tanıtımında bahsedilen geliştirilmiş batarya 3800 mAh büyüklüğündedir. Kullanılan Kirin yonga sayesinde yapay zekâyı optimize etmektedir. Yeni nesil GPU Turbo sayesinde yüksek güç isteyen program ve uygulamaların aksaklık olmadan seri bir şekilde çalışmasını sağlar. Ve güç tasarrufu sağlamaktadır. Huawei P40 aynı zamanda kullanıcısına çift sim kullanma şansı sunuyor. Son zamanların en büyük güvenlik duvarı olan yüz tanıma Huawei P40’ta da kullanıcıyla buluşuyor. Üründe şifrelemenin yanı sıra aynı zamanda yüz tanıma ve parmak izi özelliği de yer almaktadır. Bu tür yenilikçi özellikleriyle ele alındığından bu modelin aslında piyasada neden fazla şekilde tutulduğu ve neden bu kadar çok talep gördüğü belli olmaktadır.

Günümüzde adından oldukça sık şekilde bahsettirmeyi başaran Huawei hız, tasarım, güç, performans  ve ekonomik uyugunluğu açısından önümüzdeki yıllarda da özellikle, Android sektöründe yaptığı yenilikçi yatırımlara da adından oldukça fazla duyuracağını söyle bilmekteyiz.

İlgili Yazıyla Benzer Bir Diğer KonumuzHonor 30 Teknik Özellikleri İncelemesi


Tekno Diji

TeknoDiji.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoDiji.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir