Hayat Eve Sığar Uygulaması Nedir

Ülkemiz korona virüs ile mücadelesine devam ediyor. Bu uygulamalar kapsamında Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar uygulaması yayınlandı. Tüm akıllı telefonlar tarafından desteklenen bu uygulama ile korona virüs testi pozitif çıkmış ve tedavi görüp iyileşen herkes izlenebilecek. Bu süreçte izole olması gereken hastalar, uygulama üzerindeki takip yöntemi ile an an takip edilecek. Uygulama sayesinde izolasyon kurallarına uymayan hastalar uyarılacak ve bu uyarılara uymadığı zaman da sistem kolluk kuvvetlerine haber verecek. Bu sayede toplum sağlığı maksimum düzeyde korunacak. Uygulamanın başlıca amacı olan korona virüslü kişilerin izolasyonun takibi, teknolojinin de gücü ile daha rahat bir şekilde yapılabilecek.

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nedir

hayat eve sığar

Hayat Eve Sığar Uygulaması İçeriği

Uygulama içerisinde hasta takibinin yanı sıra başka bilgilerde bulunuyor. Uygulama içinden günlük verileri takip edebilirsiniz. Böylece ülkemizde her gün değişmekte olan test, hasta sayısı ve iyileşen kişi sayısı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Sevdiklerinizi de ailenizi de takip edebilmenizi sağlayan sistemi ile çevrenizin de izolasyonunu kontrol edebilirsiniz. Ayrıca uygulama içinde bulunan korona virüs testi ile, bazı soruları yanıtlayarak var olan şikayetlerinizin korona virüs nedeni ile olup, olmadığını anlayabilirsiniz. Çevrenizdeki hastane ve eczane gibi sağlık kuruluşlarını da uygulama içinden bulabilirsiniz. Ayrıca virüs riski olan bölgeler belirlenerek, uygulama üzerinden yayınlanıyor. Böylece kendinizi bu harita üzerinden kontrol ederek, koruyabilirsiniz. Uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

İlgili Konuyla Benzer Yazımız:  Koronavirüs ve Bağışıklık Sistemi


Tekno Diji

TeknoDiji.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoDiji.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir