Teknoloji Haberlerinde Son Gelişmeler

Hangi Teknolojik Buluşlar Daha Faydalı

Hangi Teknolojik Buluşlar Daha Faydalı? Bundan birkaç yıl önce sorulmuş olsa idi bu soru kesinlikle bilgisayar denilirdi. Fakat günümüze bakacak olursanız bilgisayar tablet veya dizüstü bilgisayarlar yerini cep telefonuna bıraktı.

Birkaç yıl önce sadece bilgisayardan yapabildiğimiz birçok şey vardı. Telefonlar java uyumlu olmadığı için çoğu siteye girmiyordu. Hatta bazı telefonlar hiç bir siteye girmiyordu. Olaya şuandan bakacak olursak insanların %90 ı bilgisayar yerine cep telefonunu tercih ediyorlar.

En basit örnek verecek olunursa; bir İnstagram hesabını konu alın.İnstagram üzerinden mesajlaşmak isteyen insanlar bulunmakta lakin Windows 10 dışında hiç bir bilgisayar sürümünde bu özellik aktif değil. Hatta bazılarında uygulaması bile mevcut değil. Ama cep telefonu ile her zaman her yerde hesabınıza erişip dilediğiniz kişiye mesaj gönderip alabiliyorsunuz. Facebook ilk çıktığı zamanlarda insanlar bilgisayar başından ayrılmazken şimdi herkesin telefonunda yüklü ve her zaman istedikleri yerde facebook’a erişim yapabiliyorlar.

Sonuç olarak düşünülürse kesinlikle cep telefonu daha faydalı. Hem taşınabilirlik yönünden hem de erişim kolaylığı bakımından çok daha rahat ve gün geçtikçe gelişen bir teknolojiye sahip bir ülkedesiniz. Her sene yeni bir model karşınıza çıkmaktadır. Daha güzel görünümlü daha hızlı daha şık daha gösterişlidir. Ve insanlar her zaman rahat olanı tercih edecektir.

Bundan 10 yıl sonra ne olur bilinmez. Ama şuan için olaya bakacak olursanız kesinlikle insanlar cep telefonunu tercih edecektir. İş gözüyle de bakabilirsiniz olaya. Televizyon reklamlarında bile görüyorsunuzdur iş adamları reklamını. ‘mobil uygulama ile halledebilirsin’ cümlesi her şeyi ifade ediyor galiba. Televizyon demişken, kaçırdığımız dizileri, filmleri bile telefondan izleyebilecek duruma gelindi.

 


Tekno Diji

TeknoDiji.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoDiji.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir