Facebook Tuned

Facebook Tuned Uygulaması Nedir?

Facebook Tuned Uygulaması 

Android kullanıcıları için pek çok yeni atılımlar yaparak tekrar sosyal medya ortamında söz sahibi olmayı amaçlayan Facebook, İnstagram ve Whatsapp gibi çok popüler uygulamaları bünyesine katarak ne kadar iddialı olduğunu göstermişti. Özellikle Android kullanıcıları için mobil cihazlarda tek elle kullanımı kolaylaştırmayı amaçlayan şirket, Tuned Uygulamasını da çıkararak yeni bir sohbet platformu oluşturmayı hedeflemektedir. 


Tuned Nedir?
 

New Products and Experiences adı altında toplanan Facebook’un yeni NPE ekibi tarafından geliştirilmiş olan yeni bir mesajlaşma uygulamasıdır. Şimdilik iOS tabanlı cihazlar tarafından kullanılabilen uygulama, gerekli güvenlik durumlarının halledilmesi durumunda bu uygulamayı Android cihazlarına uyumlu hale getirmek için de çalışmaktadır. Tuned uygulaması, özellikle çiftler başta olmak üzere sizin için önemli insanlarla özel sohbetler yapabileceğiniz güvenli bir ortam oluşturma amacı ile yapılmıştır. 

 

Uygulamayı geliştiren Facebook’un yeni NPE ekibi, bu uygulama hakkında Facebook Massenger ve Whatsapp gibi mesajlaşma uygulamalarından farklı olarak. ”sizin ve değer verdikleriniz için size ait, size özel ve sizin kontrolünüzde bir alan” olarak nitelendirmektedir. 

Uygulamanın Çıkış Nedeni ve Özellikleri 

Günümüzde gelmiş olduğumuz karantina dönemi ile ilgili olarak Facebook Tuned uygulaması bu konuda, daha fazla güvenlik ve özel alan sunduğu için daha çok ilgi göreceği düşünülmüştür. Uygulama ile sohbet içerisinde olduğunuz kişiye fotoğraflar, videolar, notlar vb bunun gibi pek çok şeyi paylaşabilmeniz  güvenli olmaktadır. Özellikle çiftleri hedef alan bu uygulamada, özel statüsündeki tüm mesajlaşmalar son derece güvenli bir akış içerisinde gerçekleşmektedir. 

  

Whatsapp’ta görmeye alışkın olduğumuz gibi kendine özel gifler ve çıkartmaları bünyesinde bulunduran Facebook Tuned uygulaması. Her türlü ruh halinizi yansıtabileceğiniz ve eğlenebileceğiniz bir durumdadır. Henüz uygulamada arama sonuçlarına göre reklam yansıtabilmek için kullanılanılmaktadır. Veri erişim izni bulunmamakta, bu sebeple bile ilgi çekici duruma gelmiş olmaktadır.

 

Genel olarak yaygınlaşmış olan mesajlaşma uygulamaları düşünüldüğü zaman, Facebook Tuned uygulamasının ne kadar ilgi göreceği merak konusudur. Ancak girmiş olduğumuz dijital dönemde sundukları ve güvenlik önlemleri ile denemekten zarar gelmeyecek uygulamalar arasındadır. Yeni bir sohbet ortamı arayanlara alternatif bir çözüm sunacağına şüphe yoktur. 

 

İlgili Yazıyla Benzer Bir Diğer YazımızYaay  Yerli Sosyal Medya Uygulaması Yaay Nedir


Tekno Diji

TeknoDiji.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoDiji.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir