En Gelişmiş Telefon Hızlandıran Uygulamalar Nelerdir ?

Telefon hızlandırma uygulamaları, yavaşlamış olan telefonunuzu hızlandırmak için yapılması gerek tüm işleri tek tek yapmak yerine tek seferde yapma imkanı sunduğu için kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Bu uygulamalar yüklenirken kendi cihazınızın uygulama mağazası veya o uygulamanın kendi resmi İnternet sitesini kullanmanız önerilmektedir. Eğer uygulama paralı ise bedavaya size sunduğunu söyleyen sitelerden uzak durulmalıdır. Aksi durumda telefonunuza virüs bulaşabilir ve telefonunuz dahada yavaşlayabilir. Bu konuda öne çıkmış bazı uygulamalar mevcuttur. 


Clean Master
 

Telefon hızlandırma denilince akla ilk gelen uygulamadır. Clean Master telefonun RAM’ini, eski ve kullanılmayan uygulamaların verilerini ve virüslü dosyaları silebilmektedir. Arayüzü ve kullanımı konusunda son derece basit olan bu uygulama ücretsiz olarak kullanılabilir ve ayrıca bilgisayarınız içinde kullanabilirsiniz.


App Cache Cleaner 

App Cache Cleaner,bir önbellek temizleme uygulamasıdır. Performans artışı bakımından son derece etkili olan bu uygulama arayüzü bakımından biraz uğraştırıcı olabilmektedir.

Greenify 

Greenify, akıllı telefonlarda arka planda gereksiz olarak pil tüketen ve performansı düşüren uygulamaları kapatan bir programdır. Ayrıca uygulama içerisinde çok sayıda performans arttırıcı özelliği de bulundurmaktadır.

 

CCleaner 

CCleaner, aynı Clean Master’da olduğu gibi RAM ve uygulamalar üzerinden temizlik yaparak performans artışı sağlar. Kullanımı çok basit bir arayüze sahiptir.  

Go Files Go 

Go Files Go uygulaması, artık telefonda kullanmadığınız uygulamaları tespit ederek kaldırmanızı ve telefonunuzu hızlandırmanızı sağlamaktadır. Bunun yanında birde bu uygulama, dosyaları sisteme rahatlıkla transfer edebilmenize imkan sağlamaktadır. 

Du Speed Booster 

Çinli yazılım şirketi Baidu tarafından geliştirilen Du Speed Booster, %60 gibi inanılmaz bir oranda telefonunuza hızlandıracağını iddia etmektedir. Ancak bu uygulamanın arayüzü açısından son derece karmaşık ve deneyim istediği açıktır. 

Power Clean 

Power Clean, optimizasyonu maksimuma çıkarma amacı ile geliştirilmiş bir uygulamadır. Üzerine yapılmış son güncellemeler ile birlikte son derece geniş bir alanda kullanım imkanı sunmuştur. Cihazınızda bellek ve önbellekte bulunan tüm gereksiz uygulamaları tek seferde temizleyerek son derece etkili bir performans artışı sağlamaktadır. Sadece Android tabanlı telefonlarda kullanılabilmektedir. 

Norton Clean 

Norton Clean, yine Clean Master uygulaması ile benzerlik gösteren uygulamalardan birisidir. Telefon ve tabletlerde performans artışı için kullanılmaktadır. Sadece Android tabanlı telefonlarda kullanılabilmektedir. 

  

  

Tekno Diji

TeknoDiji.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoDiji.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir