Çok Satılan Telefonlar Sıralaması 2020

2020’de Çok Satan Telefonlar

Koronavirüs 2020 yılının başından itibaren tüm dünyada bazı değişikliklere neden oldu. Yakın zamanda geçeceği ümit edilerek ilk etapta çok radikal önlemler alındı. Devletler sınırlarını kapatarak içerde vatandaşlarını ve şirketleri desteklemeye çalıştılar. Gıda ve sağlık dışındaki hemen her sektörde fabrikalar faaliyetlerini durdurdu. Adeta insanlar mal değil, can derdine düştüler.

Süreç ilerledikçe ve hayat devam ettikçe sokağa çıkma kısıtlamaları kaldırılmaya başlandı. Çünkü önü görülemeyen bir zamana süreç evirildi. Teknoloji firmaları hem üretim hem de sevkiyat açısından bu süreçte büyük darbe aldılar. Dünyanın en büyük telefon üretici markalarından ikisi olan Samsung ve Apple’ın 2020 yılının ilk yarısına ait açıkladıkları finansal raporlar da bunu kanıtladı. Bütün bu düşüşler meyana gelirken insanların tüketim alışkanlıkları tam olarak kaybolmadı. Özellikle eve kapanılan süreçte teknolojiyle daha içli dışlı olundu. Bu da 2020 telefon satışları konusunda devamlılığı sağladı.

En Çok Satan Telefonlar

2020 yılı telefon satış rakamları geçen yıla nazaran azalsa da devam etti. Buna göre 2020’de en çok satan telefonlar da açıklandı.

Aslında liste oldukça şaşırtıcı oldu. Çünkü genel olarak salgının da etkisiyle insanların daha uygun fiyatlı modellere yoğunlaşabileceği, tercihlerini daha uygun fiyatlı telefonlardan yana kullanacakları düşünülüyordu. Bu yüzden de Xiaomi ve Samsung modellerinin bir taraftan yüksek teknolojisi diğer taraftan daha uygun fiyatı ile listenin başında yer alacakları düşünülüyordu. Fakat Apple yine şaşırttı ve gizli silahı iPhone 11 ile yılın en çok satan akıllı telefonu unvanını elinde tutmayı başardı. Telefon, 2019’un son çeyreğinde de en çok satan akıllı telefon olmuştu.

iPhone 11’in en çok satan telefon olmasında çeşitli etkenler var. Evet, telefonun özellikleri hakkında zaten konuşacak bir şey yok. Fakat salgın ile birlikte markaların hemen hepsinin yeni modellerinin piyasaya çıkışı gecikti. Başta Apple ve Samsung olmak üzere 2020 amiral gemilerinin tanıtımlarını dahi çok geç yapmak zorunda kaldılar. Bu da 2020’de en çok satan telefonlar yarışının daha önceki modeller arasında yaşanmasına neden oldu.

Listenin ikinci sırasını fiyat-performans canavarı tabir edilen Xiaomi Redmi Note 8 modeli kaptı. Üçüncü sırayı ise Samsung Galaxy A51 ile aldı. Dördüncü sırada yine Samsung, Galaxy A10s modeli ile yer edindi. Sıralamanın devamında Redmi markasını, iPhone ve Galaxy serilerinden başka modelleri görüyoruz. Son çeyrekte ise yeni modellerin listeye dahil olmasını bekliyoruz.

En Çok Satılan Telefonlar Sıralaması 2020

2020 en çok satılan telefonlar sıralaması şöyle:

 1. Apple iPhone 11,
 2. Xiaomi Redmi Note 8,
 3. Samsung Galaxy A51,
 4. Samsung Galaxy A10s,
 5. Xiaomi Redmi Note 8 Pro,
 6. Apple iPhone 11 Pro Max,
 7. Samsung Galaxy A20s,
 8. Samsung Galaxy A01,
 9. Xiaomi Redmi 8A,
 10. Apple iPhone 11 Pro.

İlgili başlıkla benzer yazımız ; En Hızlı Android Telefonlar


Tekno Diji

TeknoDiji.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoDiji.com sitesi sorumlu tutulamaz.

24 Comments

 1. AvatarHüsamettin Reply

  Yeni bir telefon almak istiyordum.Tavsiye niteliğinde güzel bir yazı olmuş emeğinize sağlık. Telefon almamda yardımcı olacak bir yazı dizisi

 2. AvatarMustafa Akan Reply

  Hep merak ederdim en çok hangi telefon satıyor diye sorumu cevaplamış oldunuz çok teşekkürler yazınız için

 3. Avatarahmettavsan Reply

  Yeni bir telefon almayı düşünüyordum. Tavsiye üzerinde çok iyi bir yazı olmuş elinize ve emeğinize sağlık.

 4. AvatarVedat mercan Reply

  Telefonlara yüksek derecede ilgi var bu sene aşırı derecede heleki xiamoi daha çok ilgi vardı

 5. AvatarSüleyman Reply

  Telefonların fiyatların çok arttı şu anda en ucuz telefon 1500tl hal böyleyken nasıl Apple bu kadar çok satıyor korana nedeniyle kimse işte yapamadı anlamıyorum bu isi

 6. Avatarİbrahim Burak Türker Reply

  Çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık kesinlikle tavsiye ederim ben bu yazı sayesinde hangi telefonu alacağıma karar verdim çok teşekkür ederim

 7. Avatarfurkan43 Reply

  kendime telefon bakıyordum en çok satılan listesine de beğendiğim telfon olduğu için onu almaya karar verdim sıralamada gayet başarılı

 8. Avataraspo Reply

  telefonların fiyatı çok arttı. bu liste için teşekkürler ama ucuz telefonlar serisi bekliyorum. teşekkürler teknodiji

 9. Avatarİbrahim Reply

  Herkes bu listeye bakarak yeni telefon alacağını söylemiş ama ben bu listeye bakınca hine bir şey alanayacağımı biliyorum çünkü fiyatlar da gayet pahalı. Ama her sene yeni bir özellik ekleyip piyasaya sürdükleri eskileri yeni zannedip bankadan kredi çekenler oldukça bu ülkemde bizim daha yolumuz var demektir.

  1. Tekno DijiTekno Diji Post author Reply

   her ne kadar öyle olsada en büyuük sorunsalı apple in diğer rakiplerine göre biraz daha pahalı oluşu yerli piyasadaki en büyük sorunu olmaya devam etmekte, selamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir