bitcoin

Bitcoin Geleceği (2021) Nasıl Şekilleniyor

Bitcoin Geleceği Nedir?

Bitcoin, yönetiminin herhangi bir merkezi otoriteye bırakılmadığı ve elektronik ortamda kullanılan, geleneksel para birimlerinden farklı olarak Blockchain adı verilen teknolojiyle çalışan dijital para birimidir.Bitcoin geleceği  Aracı kurumları, bankaları ortadan kaldırarak paraya doğrudan erişim sağlayan Bitcoin 2008 yılında ortaya çıkmış ve ortaya çıktığı günden bugüne çok büyük alanlara yayılmıştır. Bitcoin yine sayıldığı gibi hiçbir aracı kurum bulundurmamasından kaynaklı para transferini dijital olarak gerçekleştirmek bir kurumun varlığına gerek olmadan kolaylıkla mümkündür.

Bitcoin Geleceği (2021) Nasıl Şekilleniyor

bitcoin

Bitcoin, alım anlamında da kullanıcı bazında aslında çok basit bir temele dayanmaktadır. Nihayetinde internet erişimi olan herkes, Bitcoin satın alabilmekte ve bu anlamda yatırım yapabilerek farklı alanlarda Bitcoin kullanımı gerçekleştirebilmektedir. Bir sanal para birimi olarak Bitcoin, 2008’den bu yana geleneksel paralarla yarışabilecek duruma gelmiştir.

Bitcoin Geleceği ve Dalgalanmalar

Bitcoin de piyasada değer kazanıp kaybedebilmekte ve yükselip düşüşe geçebilmektedir. Özellikle Mart ayından sonra yaşanan ve son günlerde devam eden yükseliş de bu durumlardan birisidir. Buna sebebiyet veren unsurlardan birisi Bitcoin Halving olarak adlandırılmaktadır. Blok ödülü olarak bilinen bu sistemde her bir blok ödülünden gelecek Bitcoin değeri değişmiştir; bu da yükselişlere yol açmaktadır. Bunun yanında birçok kurumsal yatırımcının Bitcoin alması ve alacağını beyan etmesi de yükselişi doğuran unsurlardan bir tanesidir. Özellikle büyük firmaların yatırımcılarının Bitcoin alacağını beyan etmesi, ekonomi ilgilileriyle beraber bu işe yeni başlayıp merak saran kişiler için de güven oluşturmakta ve Bitcoin alımı gerçekleştirilmektedir. Amerika’da Federal Rezervin Coronavirüs önlemleri dahilinde ek borçlanmaya gideceğini açıklaması da Bitcoin ‘in bu rallide artışa gitmesine sebep olmuştur.

Bitcoin Geleceği (2021) Nasıl Şekilleniyor

bitcoin


Bitcoin Yükselmesi, Bitcoin Neden Yükselir?

Bitcoin ‘in yükselmesi için farklı faktörler bulunmaktadır. Bu faktörlerden bazıları, para birimlerinde değişmelere yol açabilir. Enflasyon durumlarında ortaya çıkan panik hissiyatı ve geleneksel paranın değer kaybetmesi gibi durumlarda Bitcoin yükselişe geçebilmektedir. Yükselişe geçtiği durumlarda da yatırımcılarına kar kazandıran bir lider sanal para olma niteliği kazanmaktadır.

Bitcoin yükselirken buna sebep olan başka bir faktör de daha önce düşüş yaşamasının verdiği rehavetin ortadan kalkmasıdır. Büyük bir düşüşün ardından yaşanan panik havası ekonomik ortamda devreden kalkmakta ve bunun ardından Bitcoin yükselişe geçebilmektedir.

Çeşitli kaynaklar Bitcoin Geleceği için spekülasyonlar sonucu yükseldiği ifadesini de ortaya koymaktadır. Spekülatörlerin kaldıraçlı işlem olarak adlandırılan işlemleri meydana getirmeleriyle de Bitcoin ’in yükseldiğini duyuran bazı kaynaklar bulunmaktadır. Ancak dünyanın karşı karşıya kaldığı Coronavirüs salgınında yaşanan ani düşüşün ardından ana akımda kitlelerin bunu bir fırsat olarak görüp değerlendirebileceği fikri ve temel olarak yükselişin spot işlemlere dayandığı görüşü de piyasada benimsenmektedir. Coronavirüs, her para birimini etkilediği gibi kripto para Bitcoin açısından da hızlı ve ani bir düşüş yaratmıştır. Ancak spot işlem yapan bireysel yatırımcılar bu durumu aksi yöne çevirerek Bitcoin ‘in yükselişini sağlamıştır.

 

 İlgili başlıkla benzer konumuz; Yerli Kripto Paralar İçin Altın Bilgiler


Tekno Diji

TeknoDiji.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoDiji.com sitesi sorumlu tutulamaz.

51 Comments

 1. AvatarMuhammed Alkan Reply

  Bu Yazı Gayet Bilgilendirici Olmuş Bu Yönden Çok Beğendim Bitcoin Hakkında Tüm Herşeyi Harfi Harfine Kaleme Almışsınız Çok Beğendim

 2. AvatarEmir korucuoglu Reply

  Gerçekten çok açıklayıcı bir yazı olmuş ve bitcoin çok. Değerleniyor seytan diyor evi sat bekle bi kaç yıl degerlenince çek

 3. AvatarMeltem Kayman Reply

  Şu aralar bitcoin isine bende girmistim bu haberi okudugum iyi oldu emeginize saglik soru isaretlerim giderildi

 4. AvatarEren Bal Reply

  Bitcoin yükseliyor bende bitcoin alcam ama 100 liram var düşsede alsam diyorum ama zor görünüyor 100 lirayla pek bise olmazda neyse.

 5. Avatarselman Reply

  bitcoin eskiden düşüktü ama şuanda çok yüksek para birimi çok güzel ilerde gelecekte bitcoin, kripto para, daha gelişim o paralar kullanılacak çok degerliler alım yapıp satanlar çok para kazandılar muhteşem bence geleceğe yatırım için süper .

 6. AvatarNuman Reply

  Çok bilgilendirici olmuş cok şefaf bir anlatım biçimi olmuş kripto para zaten şuanki ekonomiyi sağıyor bitkoin gelecek günlerde ne olacağı hic beli değil gun gice gece değeri artıyor güze bir anlatım olmuş

 7. AvatarAhmet Tavşan Reply

  Gerçekten çok açıklayıcı bir yazı olmuş Bu aralar çoğu kişi bicoin alıp satmaya başladı gayet güzel bir yazı

 8. AvatarBarış Geçmen Reply

  Bitcoin’in geleceği ve 2021’de göstereceği reaksiyon hakkında son derece bilgi verici ve aydınlatıcı bir yazı olmuş. Teşekkür ederim.

 9. Avatartunahan erben Reply

  bu yazı bitcoin bakımından çok bilgilendirici olmuş. yeni başlayanlar için çok güzel bir metin.

 10. AvatarÜmmühan Ünal Reply

  Bitcoin bence gelecekte dünyalarca insanın kazancı olacak çok iyi. Bunu kısa zamanda bizim bilmemiz çok iyi oldu
  Kripto paralar geleceğin olacak

 11. Avatarfurkan43 Reply

  bitcoin hakkında bu bilgilendirme sayesinde bilgiye sahip oldum şimdi bitcoinle yakından ilgileniyorum

 12. AvatarMustafa yetisir Reply

  Bitcoin geleceği ile ilgili ve bitcoin i bilmeyen kişiler için çok bilgilendirici bir yazı olmus

 13. AvatarSüleyman Reply

  Bitcoin geleceği olan bir kripto para türü ileriye dönük yatırım bitcoine kesinlikle yapılmalı paraniz ilerde katlanacaktir çünkü Bitcoin her gün degerleniyor

 14. AvatarElif Reply

  İki üç sene önce bitcoin çok popüler idi. Şu an biraz azaldı ama çok iyi kazandığımız zamanlar oluyor.

 15. AvatarMelih Alphan Reply

  Bitcoin geleceği olan bir kripto para türü ileriye dönük yatırım bitcoine kesinlikle yapılmalı paraniz ilerde katlanacaktir çünkü Bitcoin her gün degerleniyor

 16. AvatarJiyan ÇİFTÇİ Reply

  Çoğu bitcoin ile ilgilenen kişilerin zamanla artık bütün devletlerin para birimi bitcoin olacaktır bu biraz zaman alabilir ama bitcoin olması daha güzel olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir