Android Cihazlar İçin Pil Ömrü Nasıl Uzatılabilir

Pil ömrü herkes için oldukça önemli. Özellikle sık seyahat edenler, işi veya hobisi gereği çok fotoğraf ve video çekenler, çok mesajlaşanlar, çok wifi kullananlar genellikle pil ömründen şikayet eden kişiler oluyorlar. Ancak hemen herkesin pil ömrünü uzatmak için yaptığı bir takım ince değişiklikler oluyor. İşte pil ömrünüzü uzatmanızı sağlayacak 10 işe yarar öneri!

Cihazınızı sıcaktan korumalısınız

Sürekli işler vaziyette olan telefon ve tabletlerinize birde sıcak ortamların ısısı eklendiğinde pil ömrünüz kısalacaktır. Özellikle çok sıcak günlerde elinizde taşımak yerine çantanızda durması çok daha iyi olacaktır.

Telefonunuzun titreşimi kapalı olmalı

Çoğu kişi telefonunu titreşimde kullanmayı tercih eder. Ancak gün içinde her bildirim, mesaj ve aramada titreyen telefonunuz pili adete içecektir.

Daha uzun pil ömrü için titreşimi kapalı tutmakta fayda var.

Yeniden başlatın

Uzun süre kapatıp açılmamış telefonlarda ister istemez bir birikme oluşmuş olabilir. Birikmeden kasıt, bir takım programlar veya programcıklar arkaplanda çalışmayı sürdürüyor olabilir. Telefonunuzu her gün olmasada arada bir kapatıp açmak iyi olacaktır.

*** Bunu çok sık yapmak pili çabuk bitirir!

Daha az parlaklık

Parlaklığı azaltmanız pil ömrünü uzatacaktır. Unutmayın ki ekranı aydınlatmak için cihazınız belli bir güç harcamakta. Özellikle ekranı büyük telefon ve tabletlerinizde çok daha fazla enerji ekran aydınlatmasına harcanıyor.

Daha parlak bir ekran demek daha fazla enerji emmek anlamına geliyor.

Otomatik kararma

Android cihazlarda diğer bir çok cihazda olduğu gibi işlem yapılmadığında otomatik olarak ekranın kararmasını sağlayan bir özellik mevcuttur.
Bu özellik, yukarıda bahsettiğimiz ekran parlaklığına harcanan enerjiyi minimuma indirmek için önemlidir.

Bu ayar elden geldiğince kısa zaman aralığına ayarlanmalıdır. Tavsiyem işlem yapılmayan 30 saniye içinde ekranınız kararsın.


Tekno Diji

TeknoDiji.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoDiji.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir