Amazon Drone İle Kargo Uygulaması Yapacak

Amazon Drone ile Kargo Uygulaması Yapacak

Amazon Drone İle Kargo Uygulaması ‘nı Nasıl yapacak ?

Amazon dünyanın en büyük çevrimiçi alışveriş platformudur. Uzun yıllardır alanında faaliyet gösteren şirket, çok yönlü çalışmalarına devam ediyor. Bu yüzden sadece bir e-ticaret platformu konunda yer alıyor. Özellikle 2020 yılının başından itibaren dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle birlikte Amazon’un iş yükü çok daha fazla artmıştır. Yılın geride kalan döneminde dünyanın en büyük şirketleri daralma, küçülme açıklarken Amazon kâr oranını arttıran sayılı şirketten birisi olmuştur. Sürekli kendini geliştiren platform son olarak siparişlerinin taşınmasında bir yenilik yapamaya hazırlanıyor ve hedefleri arasında olan Amzon Drone ile kargo uygulamasını hayata geçirmeyi başardı.

Amazon, koronavirüsle birlikte büyük artış gösteren çevrimiçi alışveriş ve kargo taşımacılığında talebi karşılamak için Prime Air sistemine yoğunlaşacağını daha önce kamuoyuna açıklamıştı. Bloomberg’İn haberine göre Amazon, Prime Air sistemini uygulamaya koyabilmek için sürdürüldüğü girişimler daha da hız verdi. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Federal Havacılık İdaresi (FAA) Amazon şirketine Prime Air sistemini kullanabilmesi için gereken onayı en sonunda verdi.

Amazon Drone İle Kargo Uygulaması Yapacak

Amazon Prime Air Drone ile taşımacılık Sertifikası Aldı

Aslında drone kargo uygulaması yeni değil. Daha önce de UPS kargo şirketi FAA tarafından taşımacılık sertifikası almıştı. Her ne kadar Amazon ve DHL daha önce kısmi sertifikalar almış olsalar da UPS drone taşımacılığı konusunda tam onay alan ilk şirket olmayı başarmıştır. Şirketler kapıdan kapıya teslimat projeleri yürütüyorlar, özellikle de sağlık gibi kritik alanlarda çok hızlı teslimat yapabilme ayrıcalığına sahip oluyorlardır.

Amazon drone ile taşımacılık için tamamen ayrı bir birim kurarak aslında hedeflerinin ne kadar büyük olduğunu da göstermiş oldu. Siparişleri tamamen drone ile taşımak üzere kurulu olan Prime Air sisteminin şu an için ne zaman ve nerede uygulamaya konacağı henüz netleşmiş değil. Nihai açıklama yapılmadı.

Prime Air sistemi 2013 yılında tanıtılmış ve 2016 yılında test edilmeye başlanmıştı. Bütün testlerden tam not ala şirket yeni sistemi sayesinde teslimat sürelerini olabildiğince azaltmayı hedefliyor. Hatta teslimat sürelerinin çoğu yerde yarım saate indirilebileceği üzerinde planlar yapılıyor. Amazon Başkan Yardımcısı David Carbon, bu onayın Prime Air için çok önemli bir adım olduğunu belirtti. Yine bu onayın FAA’nın bir gün bütün dünyada uygulanacak bu sistemin işletim ve güvenlik prosedürlerine ne kadar güvendiğini gösteriyor dedi.

Amazon Drone İle Kargo Uygulaması Yapacak

Amazon Kargo Drone’lar Tanıtıldı

Amazon Prime Air özel olarak kargo drone’u tasarımında da bulundu. Bunun çeşitli videolarını yayınlamıştı. Burada da görüldüğü gibi otonom olarak uçabilen kargo drone özellikle gövde yapısıyla büyük bir fark yaratıyor. Daha önce gördüklerimize pek de benzemeyen araç, dikey olarak iniş ve kalkış yapabiliyor. Havalandığında öne doğru yatarak hızlı uçuş moduna geçebiliyor. Sağlamlığı ve güvenliği ile öne çıkan kargo drone tamamen elektrikli ve tek şarjla 24 m uçabiliyor. Şimdilik 2.2 kg kadar yük taşıyabilse de bunun arttırılacağı muhtemel.

İligli Başlıkla Benzer Konumuz; Hepsimat, Kargo teslimatlatı Easy Point Express


Tekno Diji

TeknoDiji.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoDiji.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir