5G Teknolojisi ve Korona İlişkisi Nedir – Korona İle İlişkisi Var mı ?

Son günlerde oldukça tartışma konusu olan 5G Teknolojisi ve korona ilişkisi internet kullanıcılarının kafasında oldukça soru işaretleri bırakmaktadır. Gelişmiş bir ağ hizmeti olan 5G teknolojisi birçok yeniliği hayatımıza taşımayı amaçlıyor. Oldukça hızlı ağ bağlantısı sayesinde çok yüksek boyutlarda ki dosyalara hızlı bir erişim imkânı sağlaması planlanmakta. 5G Teknolojisinin test aşaması birçok ülkede gerçekleşmektedir. Peki, insan hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan böyle bir ağ yapısının korona salgını ile birlikte anılmasının nedeni nedir? 

Korona virüsü biyokimya alanında incelenmesi gereken bir salgın türü olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsan vücuduna yerleşerek akciğerleri hedef alan ve önlem alınmadığı zaman ölümcül sonuçlar doğurabilen patojen mikro organizmalardır. Salgın halinde gerçekleşmesi sebebi ile son dönemlerde tanıtılan 5G Teknolojisi ile ilişkilendirilmektedir.

5G Teknolojisi ve Korona İlişkisi Nedir - Korona İle İlişkisi Var mı ? 

Salgına 5G Teknolojisi Sebep Oldu 

Salgın için ortaya atılan birçok iddiadan bir tanesi de Korona virüsünün oluşmasına 5G Teknolojisinin sebep olduğu olarak açıklanmıştı. 5G Teknolojisi ve korona ilişkisi hakkında bilimsel bir çalışma yapılmamıştır. Herhangi resmi veya özel bir kurumdan böyle bir açıklama gelmese de olukça inanılan bir görüş olarak yerini aldı. Hatta bazı ülkelerde baz istasyonlarına saldırıldı, ateşe verildi. Ortaya atılan teori ise bu teknolojinin havada bulunan oksijen miktarını değiştirdiği ve havayı kirlettiği yönünde yapılan açıklamalardan oluşmaktaydı. Fakat bilim çevresinden de bunu yalanlayacak herhangi bir açıklamada bulunulmadı. 

Teknolojik gelişmeler ile beraber insan hayatının etkilenmesi kaçınılmaz olmuştur. Fakat insan sağlığına direkt etki eden ve bu konuda kullanıcıların dikkatli davranmasını öngören tek etken radyasyondur.  Ortaya atılan birçok iddia bilim çevresinden dikkate alınmamakta bu yüzden herhangi bir çalışmada yapılmamaktadır. Korona patojen mikro organizma grubunda incelenen bir salgın türüdür.  5G teknolojisi ile ilişkisi henüz ispatlanmamış olsa da birçok insanın doğru bildiği yanlışlar arasında yerini almıştır. 

5G Teknolojisi ve Korona İlişkisi Nedir - Korona İle İlişkisi Var mı ?

5G Teknolojisi Gerçekten Zararlı Mı? 

5G Teknolojisi ile Korana ilişkisi hakkında ortaya atılan bir görüş ise diğer görüşün tam zıttı olarak ortaya çıktı. Korana virüsü 5G Teknolojisinin kullanıma sunulmaması için serbest bırakılmış biyolojik bir silah olarak görüldü.  Korana virüsünün bu kadar hızlı yayılması 5G Teknolojisinin sebep olduğu açıklanacak ve sonra bu teknolojinin kullanılmaması için kamuoyu baskısı kullanılacaktı. 

Görüldüğü üzere birçok açıklama iddiadan öteye geçememektedir. Daha çok gündem çalışması olarak sosyal medya ve ekranlara yansısı da aralarında bir ilişkinin olduğunu kanıtlayacak herhangi bilimsel veri bulunmamaktadır.

İlgili Yazıyla Benzer Bir Diğer Yazımız: Kahve ve Korona Arasında Nasıl Bir İlişki Vardır?  


Tekno Diji

TeknoDiji.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoDiji.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir