2021’de Karlı Olabilecek Kripto Para Madencilikleri

Kripto para madenciliği, kişisel bilgisayarlar yardımı ile veya bu işlemi gerçekleştirebilmek için üretilmiş cihazlarla yapılan ve sonucunda kripto para kazanılan bir süreçtir. 2021 yılında madencilikten kazanç elde etmek istiyorsanız bazı kripto paralara yönelerek kar oranınızı artırabilirsiniz.

Zcash ZEC ile Karlı Kripto Para Madenciliği

Kripto para dünyasının dikkat çeken birimlerinden biri olan Zcash, madenciliği en çok yapılan paralar arasında yer almaktadır. Zcash madenciliği yapmak isteyen kişilerin “zero-knowledge proof zk-SNARKs” uygulamasını kullandıkları bilgisayarlara indirerek madencilik faaliyetlerine başlaması gerekir. 2021 yılında da kripto para kazanabilmenizi sağlayacak Zcash ile oldukça avantajlı işlemler gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

2021 yılının son aylarında ilk blok yarılamasını gerçekleştirmesi beklenen Zcash ile işlemlere ödeyeceğiniz ücretin azaldığını da görürsünüz. Zcash’in en büyük avantajı ise çoğu borsada kendine yer bulmuş olmasıdır.

Ethereum ETH ile Kripto Para Madenciliği Daha Kârlı

2021’de kârlı olabilecek kripto para madencilikleri arasında Ethereum ETH de bulunmaktadır. 2020 yılının yükselen kripto paralarından olan Ethereum ETH, 2021 yılında da kazılabilecek en iyi kripto para birimleri arasında yer alacaktır.

Blok yarılaması sonucunda elde edilecek ödül miktarını yalnızca %33 oranında azaltan Ethereum ETH’de gerçekleştirdiğiniz madencilik sonrasında kârlı ödüller kazanabilirsiniz. Her 14 saniyede bir sunulan ödüller sayesinde kazançlı madencilik faaliyetlerini tamamlamış olursunuz. Ethereum ETH para biriminde madencilik yapabilmek için 4-6 GPU riglerinin kullanılması gerekmektedir.

Ravencoin RVN Madenciliği

2021’de kârlı olabilecek kripto para madencilikleri arasında sayılan Ravencoin RVN, likidite açısından piyasada bulunan kripto paralar arasında dikkat çekmekte. Proof -of- work madencilik yöntemi kullanılarak elde edilen Ravencoin RVN, en kolay çıkarılan kripto para birimleri arasında yer almaktadır.

Ravencoi RVN madenciliği yapılırken X16R algoritması kullanılır. Bu algoritma rastgele olduğu için ASIC gibi cihazların kullanılması söz konusu olmamaktadır. ASIC cihazlar kullanılmadan gerçekleştirilen madencilik faaliyetlerinde kazanç elde etmek daha kolaydır. GPU ya da CPU kullanarak madencilik yapmak isteyen kişilerin ilk tercihleri arasında yer alan Ravencoin RVN, birçok borsa tarafından da desteklenen bir kripto para birimidir. Hem BTC hem de ETH pariteleri kullanarak işlendiği için oldukça avantajlıdır.

Tekno Diji

TeknoDiji.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoDiji.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir