2020’de En Çok Yüklenen 5 Bilgisayar Oyunlarını İnceleyelim

2020 yılı bilgisayar oyunlarında yeni bir çağ açılacağı söylenen yıldır. Gelişen bilgisayar oyunları sektöründe 2020 yılında inanılmaz bie hevesle beklenen bir çok bilgisayar oyunu mevcuttur. Ancak şu ana kadar çıkan ve 2020’de en çok indirilen bilgisayar oyunlarına bakacağız. 

Mount & Blade II: Bannerlord
Aksiyon, çok oyunculu, tek oyunculu, simülasyon, açık dünya, strateji, macera ve sandbox türlerini bir arada bulunduran ve Türk oyun şirketi TaleWorlds Entertainment tarafından geliştirilen Mount & Blade II: Bannerlord, 30 Mart’ta piyasaya çıkmış daha bir ay dolmadan en çok yüklenen oyunlar arasına girerek büyük bir başarıya ulaşmıştır. İngilizce seslendirmeye sahip oyunda Türkçe olarak arayüz ve altyazı desteği bulunmaktadır. Belki ileride Türkçe seslendirme seçeneği de gelebilir.

 

Resident Evil 3
Capcom’un meşhur serisi Resident Evil, 3 Nisan 2020’de piyasaya sürdüğü Resindent Evil 3 ile devam ediyor. Aksiyon, zombi, korku, survival ve vahşet kategorilerini bünyesinde bulunduran oyun, çoğunlukla olumlu bir izlenim bırakarak en çok yüklenenler listesine girdi bile.

 

Falluot 76 Wastelanders
Bethesda Game Studios piyasaya sürdüğü Fallout 76 oyunu ile beklentileri pek fazla karşılayamamıştı. Ancak 14 Nisan 2020’de çıkarttığı Fallout 76 Wastelanders ek paketi ile birlikte çoğunluk tarafından geçer not alarak 2020’de en çok indirilen oyunlar arasında yerini aldı. RYO, kara komedi, kıyamet sonrası ve açık dünya tarzlarını bulunduran oyun, bu tarzları sevenler için önerilmektedir.

 

Doom Eternal
ID Software tarafından geliştirilen Doom Eternal Aksiyon, FPS ve vahşet tarzlarını bünyesinde bulunduran bir oyun olarak karımıza çıkmaktadır. 20 Mart 2020’de piyasaya çıkan bu oyun şimdiden en iyi FPS oyunu olarak anılmakta olup inanılmaz satış rakamlarına ulaşarak en çok indirilenler listesine girmeyi başarmıştır. Oyunda kullanılan müzikler ise başyapıt olarak değerlendirilmekte ve kullanıcılardan son derece olumlu geçer not almıştır.

 

Deadside
Bağımsız oyun şirketi Bad Pixel tarafından geliştirilen Deadside devasa çok oyunculu, aksiyon ve macera tarzlarını oyuncularla buluşturmaktadır. 14 Nisan 2020’de piyasaya çıkan oyun çoğunlukla olumlu bir izlenim yaratarak 2020’de en çok indirilenler arasına girmeyi başarmıştır. Yeni bir macera isteyenlere önerilmektedir. 

Tekno Diji

TeknoDiji.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden TeknoDiji.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir